Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Dziennik Urzędowy Województwa Śląskiego rok 2016 poz. 5168

Porozumienie Wójta Gminy Koszęcin; Zarządu Województwa Śląskiego

z dnia 11 sierpnia 2016r.

w sprawie powierzenia Gminie Koszęcin prowadzenia zadania pn. "Budowa ścieżki pieszo-rowerowej w ciągu drogi wojewódzkiej nr 906 w Koszęcinie - etap II"

Na podstawie art. 19 ust. 4 ustawy z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych (Dz.U. z 2015 r. poz. 460z późn. zmianami)

pomiędzy :

Województwem Śląskim, z siedzibą w Katowicach przy ul. Ligonia 46 reprezentowanym przez Zarząd Województwa Śląskiego w osobach:

Stanisława Dąbrowy

Wicemarszałka Województwa Śląskiego

Aleksandry Skowronek

Wicemarszałka Województwa Śląskiego

a

Gminą Koszęcin z siedzibą w Koszęcinie przy ul. Powstańców Śląskich 10 reprezentowaną przez Wójta Zbigniewa Seniów

zostaje zawarte porozumienie o następującej treści

§ 1.

1. Przedmiotem porozumienia jest powierzenie Gminie Koszęcin prowadzenia zadania p.n.: "Budowa ścieżki pieszo-rowerowej w ciągu drogi wojewódzkiej nr 906 w Koszęcinie - etap II".

2. Województwo Śląskie powierza Gminie Koszęcin pełnienie funkcji inwestora, w rozumieniu art. 20 pkt 3 ustawy z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych, w zakresie koniecznym dla prawidłowej realizacji zadania określonego w ust. 1. Gmina Koszęcin ustanowi inspektora nadzoru inwestorskiego.

3. Zakres rzeczowy określonego w ust. 1 zadania obejmuje: budowę ścieżki pieszo-rowerowej w ciągu drogi wojewódzkiej nr 906 w Koszęcinie na odcinku od km 11+305 do km 11+873.

4. Gmina Koszęcin dokonała zgłoszenia robót budowlanych nie wymagających pozwolenia na budowę do Wojewody Śląskiego znak IFXV.7843.10.50.2015 z dnia 25.08.2015 r.).

5. Ustala się nieprzekraczalny termin zakończenia rzeczowej realizacji zadania określonego w ust. 1 rozumiany jako data podpisania protokołu odbioru końcowego wykonanych robót, dokonywanego w trybie określonym w § 5 ust. 5 niniejszego porozumienia na 23 grudnia 2016 r.

§ 2.

1. Szacunkowy całkowity koszt zadania stanowiącego przedmiot porozumienia obejmuje koszty robót budowlanych, koszty nadzorów, koszt aktualizacji kosztorysów inwestorskich, koszt aktualizacji organizacji ruchu i wynosi 900.000 zł (dziewięćset tysięcy złotych).

2. Gmina Koszęcin uczestniczy w kosztach realizacji zadania w wysokości 30 % kosztu określonego w ust. 1.

3. Gmina Koszęcin posiada środki finansowe na zabezpieczenie swojego udziału finansowego.

4. Województwo Śląskie uczestniczy w kosztach realizacji zadania w wysokości 70 % kosztu określonego w ust. 1.

5. Województwo Śląskie posiada środki finansowe na zabezpieczenie swojego udziału finansowego.

6. Jeżeli w wyniku przeprowadzonego postępowania przetargowego koszt realizacji zadania stanowiącego przedmiot porozumienia wynikający z najkorzystniejszej oferty wykonawcy przekroczy kwotę, o której mowa w ust. 1 strony niezwłocznie uzgodnią tryb dalszego postępowania, w tym podział zwiększonych kosztów realizacji. Nie dopuszcza się zawarcia przez Gminę Koszęcin umowy z wykonawcą bez uzyskania zgody Zarządu Województwa Śląskiego. W przypadku zawarcia umowy bez tej zgody kwotę przekraczającą szacunkowy koszt zadania określony w ust. 1 w całości zobowiązana będzie sfinansować Gmina Koszęcin.

7. Kwota udziału finansowego Gminy Koszęcin i kwota udziału finansowego Województwa Śląskiego w kosztach realizacji zadania zostaną określone po zawarciu umowy/ów z wybranym/i wykonawcą/ami w aneksie do niniejszego porozumienia z zachowaniem udziałów procentowych wskazanych w ust. 2 i ust. 4.

8. Gmina Koszęcin udzieli Województwu Śląskiemu pomocy finansowej na realizację zadania stanowiącego przedmiot porozumienia w wysokości rzeczywistego udziału Gminy w kosztach zadania ustalonego w aneksie, o którym mowa w ust. 7, w formie dotacji celowej, której zasady przekazania i rozliczania określi odrębna umowa.

9. Na realizację zadania objętego porozumieniem Gmina Koszęcin otrzyma dotację celową w kwocie wynikającej z poniesionych i udokumentowanych kosztów.

10. Dotacja celowa dotyczy wyłącznie wydatków poniesionych przez Gminę Koszęcin po dacie zawarcia porozumienia.

§ 3.

1. Zarząd Województwa Śląskiego przekaże Gminie Koszęcin środki finansowe dotacji celowej określonej w § 2 ust. 9 na pisemny wniosek Burmistrza, na wskazany rachunek budżetu Gminy, w terminie do 14 dni od daty jego dostarczenia.

2. Do wniosku, o którym mowa w ust. 1 należy dołączyć potwierdzone za zgodność z oryginałem kopie: protokołu końcowego odbioru wykonanych robót dokonanego z udziałem Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach oraz rachunków i faktur.

3. Za dzień przekazania dotacji celowej uważa się dzień obciążenia rachunku bankowego Województwa Śląskiego.

4. W przypadku wystąpienia kar umownych należnych od wykonawcy robót kary te podlegają zwrotowi na wskazany przez Województwo Śląskie rachunek bankowy w części równej udziałowi Województwa Śląskiego w kosztach realizacji, o którym mowa w § 2 ust. 4 wraz ze stosownym wyjaśnieniem sytuacji, której dotyczą.

§ 4.

1. Wyłonienia wykonawcy/ów oraz zawarcia umowy/ów z wykonawcą/ami dokona Gmina Koszęcin zgodnie z przepisami ustawy prawo zamówień publicznych.

2. Opis techniczny przedmiotu zamówienia wymaga uzgodnienia z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Katowicach.

3. Gmina Koszęcin niezwłocznie powiadomi Zarząd Województwa Śląskiego oraz Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach o zawarciu umowy/ów z wykonawcą/ami oraz przekaże potwierdzoną/e za zgodność z oryginałem kopię tej/tych umowy/ów. O ile taka okoliczność wystąpi, Gmina Koszęcin przekaże potwierdzoną za zgodność z oryginałem kopię aneksu do umowy niezwłocznie po jego zawarciu, z zastrzeżeniem ust. 5.

4. Na podstawie przekazanej kopii umowy/ów zostanie sporządzony aneks, o którym mowa w § 2 ust. 7 określający wielkości środków finansowych Gminy Koszęcin oraz Województwa Śląskiego w realizacji zadania z zachowaniem udziałów ustalonych w § 2 ust. 2 i 4 z zaokrągleniem do pełnych złotych.

5. Wszelkie koszty robót dodatkowych lub nieprzewidzianych nie wchodzących w zakres określony w umowie z wykonawcą podlegają osobnemu uzgodnieniu pomiędzy stronami porozumienia i wymagają zawarcia aneksu ustalającego udziały finansowe stron w tych kosztach. Określenie szczegółowego zakresu tych robót wymaga spisania protokołu konieczności przez przedstawicieli Gminy Koszęcin oraz Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach.

6. Gmina Koszęcin w terminie do 10 dni od dnia zawarcia porozumienia przedstawi Wydziałowi Komunikacji i Transportu Urzędu Marszałkowskiego i do wiadomości Zarządowi Dróg Wojewódzkich w Katowicach harmonogram realizacji zadania według wzoru przygotowanego przez Wydział Komunikacji i Transportu Urzędu Marszałkowskiego.

7. Gmina Koszęcin będzie przekazywać niezwłocznie do Wydziału Komunikacji i Transportu Urzędu Marszałkowskiego informacje o zaistnieniu okoliczności mogących mieć wpływ na opóźnienie realizacji harmonogramu zadania wraz z propozycją działań zaradczych oraz skorygowanym, aktualnym harmonogramem realizacji zadania z zachowaniem terminu określonego w § 1 ust. 5.

§ 5.

1. Województwo Śląskie zastrzega sobie prawo kontrolowania i dokonywania oceny prowadzonych działań wynikających z niniejszego porozumienia według kryteriów legalności, celowości i gospodarności.

2. Do dokonywania oceny realizacji zakresu rzeczowego zadania, o którym mowa w § 1 ust. 3 oraz jego kontrolowania Zarząd Województwa Śląskiego upoważnia Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach.

3. Gmina Koszęcin powiadomi pisemnie Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach o terminach rozpoczęcia i zakończenia robót budowlanych.

4. Gmina Koszęcin ustali z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Katowicach termin odbioru końcowego zadania.

5. Odbiór zadania winien być dokonywany przez Gminę Koszęcin z udziałem Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach w terminie umożliwiającym sporządzenie protokołu odbioru końcowego zadania najpóźniej w dniu wskazanym w § 1 ust. 5.

6. Wytworzoną w ramach niniejszego porozumienia infrastrukturę drogową Gmina Koszęcin przekaże nieodpłatnie Województwu Śląskiemu protokołem zdawczo-odbiorczym, którego kopię po podpisaniu przez strony niniejszego porozumienia otrzyma Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach.

§ 6.

1. Gmina Koszęcin wykorzysta przekazaną dotację celową, o której mowa w § 2 ust. 9, w terminie zgodnym z postanowieniami art. 250 ustawy z dnia 27.08.2009 r. o finansach publicznych. Przez wykorzystanie dotacji rozumie się zapłatę za zrealizowane prace wskazane w § 2 ust.1.

2. Gmina Koszęcin zobowiązuje się do rozliczenia udzielonej dotacji obejmującego również zwrot niewykorzystanej jej części w terminie zgodnym z postanowieniami art. 250 i 251 ustawy z dnia 27.08.2009 r. o finansach publicznych.

3. Rozliczenia dotacji o którym mowa w ust. 2 należy dokonać poprzez przedstawienie kopii dokumentu zapłaty, opisu zakresu rzeczowego zrealizowanych robót oraz oświadczenia Burmistrza o niewystąpieniu kar umownych lub zobowiązania do dokonania zwrotu kar umownych do budżetu Województwa Śląskiego niezwłocznie po ich wyegzekwowaniu, zgodnie z § 3 ust.4.

4. Środki dotacji celowej udzielonej na realizację zadania objętego porozumieniem wykorzystane niezgodnie z przeznaczeniem, pobrane nienależnie lub w nadmiernej wysokości podlegają zwrotowi na rachunek udzielającego dotacji zgodnie z postanowieniami art. 252 ustawy z dnia 27.08.2009 r. o finansach publicznych.

5. Strony dopuszczają oraz deklarują wolę wcześniejszego wykorzystania, rozliczenia oraz zwrotu niewykorzystanej dotacji.

§ 7.

Gmina Koszęcin oświadcza, że: a. dysponuje potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do prowadzenia zadania; b. przeprowadzi wymagane procedury celem wyboru wykonawcy zadania zgodnie z przepisami ustawy prawo zamówień publicznych; c. roboty wykonywane będą zgodnie z wymogami Prawa budowlanego oraz wytycznymi technicznymi Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach dostępnymi na stronie internetowej ; d. umieści w SIWZ w warunkach umowy z wykonawcą zapis zobowiązujący wykonawcę do udzielenia pięcioletniej gwarancji na wykonane roboty.

§ 8.

Do niniejszego porozumienia mają w szczególności zastosowanie przepisy: ustawy o drogach publicznych, ustawy - Prawo budowlane, ustawy - Prawo zamówień publicznych, ustawy o finansach publicznych, ustawy o gospodarce nieruchomościami oraz Kodeksu cywilnego.

§ 9.

W przypadku nie wywiązania się którejkolwiek strony z zobowiązań ustalonych niniejszym porozumieniem wszelkie ewentualne roszczenia powstałe z tego tytułu obciążają tę stronę.

§ 10.

1. Porozumienie wchodzi w życie z dniem podpisania przez obydwie strony.

2. Wszystkie zmiany do niniejszego porozumienia wymagają formy pisemnej w postaci aneksu podpisanego przez obie strony.

§ 11.

Porozumienie zawiera się na okres do 31 grudnia 2016 r.

§ 12.

Rozstrzyganie ewentualnych sporów wynikłych na tle niniejszego porozumienia należy do sądu powszechnego właściwego ze względu na siedzibę Województwa Śląskiego.

§ 13.

Porozumienie podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego.

§ 14.

Niniejsze porozumienie sporządzono w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym dla każdej ze stron.

Województwo Śląskie

Gmina Koszęcin

WICEMARSZAŁEK


Stanisław Dąbrowa


WICEMARSZAŁEK


Aleksandra Skowronek

WÓJT


Zbigniew Seniów

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00